AI

Tady AI

Midjourney zdarma na víkend

Midjourney je celý víkend zdarma.
Je to na oslavu, ale nenechte se zmást obrázky. Midjourney tento týden vypustilo verzi 5.1 a tak dává uživatelům šanci si ji vyzkoušet.
Jaké jsou přesně podmínky celé akce?
David Holz, zakladatel Midjourney oznámil tuhle zprávu na Discordu, bez udání toho, kdy víkend končí. Osmý květen ale není ve Spojených státech svátkem, takže se dá předpokládat, že víkend končí nedělní půlnocí. Midjourney sídlí v Kalifornii, kde bude nedělní půlnoc v pondělí, v devět ráno středoevropského času.
Jaké jsou další další podmínky této akce? Pokud jste už v Midjourney zaregistrovaní, svoje obrázky zdarma jste vyčerpali, a nikdy jste si nezaplatili žádné předplatné, můžete si se stejnou registrací znovu užít celý Trial zdarma.
Z technických důvodů nebude tento Trial zdarma umožněn těm účtům, které už Trial vyčerpali, pak si začli platit některé předplatné, a pak si ho platit přestali. V takovém případě si musíte udělat novou registraci s jinými údaji.
Jako poslední najdete ve zprávě poznámku, že Midjourney má obvykle o víkendech víc volného výpočetního výkonu, protože chodí méně platících uživatelů, a tak je možné tyto zdroje uvolnit i pro neplatící uživatele.
Z toho se dá odhadnout, že tato akce zdarma pro všechny nemusí mít výjimkou a dočkáme se možná dalších víkendových nabídek.
Co si vyzkoušet, pokud jste v Midjourney chvíli nebyli?
Novou verzi 5.1. Ta je ještě realističtější než verze 5, a přitom je stejně stylová jako verze 4. Lze v ní používat krátké prompty, takže obrázky zvládnou i úplní začátečníci. Přidejte na konec promptu parametr –v 5.1
Další může být verzi Niji, ta je zaměřena na anime a animované obrázky obecně, novinkou je styl „scenic.“ Zkuste tedy přidat na konec promptu parametr –niji 5 –style scenic.
Novinek v Midjourney je za poslední měsíc víc a zítra, v neděli ráno, tady najdete video s jejich shrnutím a detailním popisem, jak je používat.